راهنمای سفر به راجستان ، هند

بررسی اجمالی

هند

در این روزها یکی از بهترین مقاصد برای شما استان راجستان در هند خواهد بود، سرزمینی در شمال غرب هند که بزرگترین ایالت این کشور نیز به شمار می‌آید. این ایالت به عنوان سرزمین شاهان شناخته می‌شده و تاریخی کهن را در خود جای داده‌است، تاریخی که نشان می‌دهد از 2500 سال پیش از میلاد افرادی در این منطقه ساکن بوده‌اند.

بخش عظیمی از این ایالت را بیابان شگفت‌انگیز تار پوشانده‌است. هند زیبایی‌های بسیاری را در خود جای داده‌است با ما همراه شوید تا این بار به شما ل هند سفر کنیم.
 
آب و هوا
از اکتبر تا فوریه بهترین فصل سفر به راجستان است. دمای هوا در روز مناسب بوده و به شما امکان گشت و گذار در منطقه را می‌دهد. همچنین در ماه اکتبر پارک‌های این منطقه به ویژه به خاطر مهاجرت پرندگان بسیار دیدنی می‌شود.
 
حمل و نقل
قطار
در هند قطار به کلاس‌های سفری متفاوتی تقسیم شده و بنا به امکانات، قیمت بلیط‌ها نیز با یکدیگر متفاوت است.
ریکشاو
ریکشاو دو دسته است، پدالی و موتوری؛ این وسیله در واقع موتور یا دوچرخه‌ای است که کابینی را با خود حمل کرده و مسافران را جا به جا می‌کند.
تاکسی
تاکسی‌های خصوصی یکی دیگر از وسایل حمل و نقل در شهر است.
اگر از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنید، بهتر است همان ابتدا بر سر قیمت با راننده به توافق برسید.
 
بودجه
هند سرزمین ارزانی است و با توجه به تنوع مکان‌های اقامتی شما می‌توانید با بودجه‌های مختلف به آنجا سفر کنید.
 
 
کجا برویم؟
 
مهرانگاره(Mehrangarh)
 
 
این دژ در شهر جوداپور قرار گرفته، شهری که به شهر آبی معروف شده‌است. این دژ هنوز هم توسط خانواده‌ی سلطنتی جوداپور اداره می‌شود. برای بازدید از این دژ و معماری چشم‌نوازش، نیازی به خرید بلیط نداشته و تنها برای بازدید از موزه‌ ی کوچکی که در آن قرار دارد، باید بلیط تهیه کنید. برای رسیدن به این دژ باید مسافتی را پیاده طی کنید، البته از مرکز شهر، ریکشاوهایی نیز وجود دارند که شما را به طور مستقیم به در ورودی مهرانگاره می‌رساند.
 
 
پارک صحرایی رائو جود(Rao Jodha Desert Rock Park)

 
پارکی به مساحت 72 هکتار که بخشی از اکوسیستم جالب توجه هند را به گردشگران نشان می‌دهد. با گردش در این پارک می‌توانید گونه‌های متفاوتی از گیاهان جانوران بومی همچون پرندگان زیبای این سرزمین را مشاهده کنید. خبر خوش این است که کافه‌ای نیز در این پارک قرار دارد که می‌تواند گردش شما را کامل کند.
 
 
کاخ شهر(City Palace)
 
 
این بنای زیبا که یکی از بهترین نمونه‌های معماری هندوستان است در مرکز شهر قدیمی جیپور واقع شده‌است. این کاخ از چند باغ و ساختمان تشکیل شده‌ که دیدار از همه‌ی آنها می‌تواند یک روز کامل از سفرتان را به خود اختصاص دهد. این مجموعه از ساعت 9:30 تا پنج بعد از ظهر مشغول به کار است.
 
 
هوا محل(Hawa Mahal)
 
 
یکی از مهم‌ترین دیدنی‌های شهر جیپور معروف به شهر صورتی؛ دیدار از این بنا مثل این می‌ماند که به قصه‌ها و افسانه‌ها قدم گذاشته‌اید. این بنا در سال 1799 توسط یکی از مهاراجه‌های هند به نام ساوای پراتاپ سینگ ساخته‌شده‌است. راهرو‌های باریک پنج طبقه‌ی این ساختمان را به هم متصل می‌کند.
 
ناهار گار(Nahargarh)
 
 
قلعه‌ای قدیمی که در سال 1734 ساخت آن آغاز و تکیمل آن تا سال 1868 به طول انجامید. این قلعه بر روی یکی از قدیمی‌ترین رشته کوه‌های جهان بنا شده است. این بنا نیز در نزدیکی شهر جیپور قرار داشته و در لغت به معنای اقامتگاه ببرها است. بنایی با چند اتاق چشم‌نواز و رنگارنگ، پنجره‌های متعدد و استخری زیبا که چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌کند.
پارک بیولوژیکی این مجموعه، محل زیست چند گونه‌ی جانوری مثل آهو، پرندگان بومی و ... نیز هست.
 
معابد
 
 
این ایالت همچون بسیاری از شهرهای هند، چندین معبد را در خود جای داده است، گردش و دیدار از این معابد می‌تواند تجربه‌ای جالب و منحصر به فرد باشد، البته بهتر است برای دیدار از آنها با یک راهنمای محلی همراه شوید.
 
کجا اقامت کنیم؟
 
Red Fox
 
 
این هتل در شهرهای دیگر هند نیز شعبه دارد، هتلی با قیمتی اقتصادی و مناسب که در نزدیکی چند اثر دیدنی، مرکز خرید و رستوران قرار گرفته است.
 
The Lalit Hotel
یک هتل لوکس و زیبا که اقامتی رویایی را برایتان به ارمغان خواهد آورد. در این هتل حال و هوای سنتی راجستانی را در محیطی مدرن تجربه خواهید کرد.
 
Rasa Resort
این هتل مقصد مناسب کسانی است که می‌خواهند فضایی آرام و روح نواز را تجربه کنند. یک هتل لوکس با استخر و باغی زیبا و البته رستورانی با بهترین غذاها

 

 

موقعیت مکانی

نظرات کاربران

شما اولین نظر را ارسال کنید!
نام
نام خانوادگی
ایمیل
امتیاز
نظر
کد امنیتی را وارد کنید