مطالب

کوبا سرزمین چهارفصل کوبا سرزمین چهارفصل

جمهوری کوبا کشوری است تشکیل شده از مجمع الجزایری در دریای کارائیب و پایتخت آن هاوانا است.در ۱۴۹۲ کریستف کلمب جزیره‌ای را کشف کرد که هم اکنون کوبا نام دارد. در آن زمان این جزیره به امپراتوری اسپانیا تعلق گرفت. در ۱۵۱۱ اولین اقامتگاه‌های اسپانیایی‌ها در کوبا تأسیس شد.

راهنمای سفر به کوبا راهنمای سفر به کوبا

کوبا کشوری تشکیل شده از مجمع‌الجزایری در دریای کارائیب و پایتخت آن هاوانا است. اگر دوست دارید در شهرهای قدیمی قدم بزنید که در خیابان‌های دیدنی و زیبای آن، ماشین‌های کلاسیک رفت و آمد می‌کنند، کوبا بهترین مقصد است.

آتن، پایتخت کشور یونان آتن، پایتخت کشور یونان

آتِن (به یونانی: Αθήνα، تلفظ: آثینا) پایتخت کشور یونان است. نام این شهر تاریخی از آتنا ایزدبانوی خرد و جنگ و الهه نگهبان این شهر گرفته شده‌است.جمعیت آتن در محدوده اصلی شهر، در سال ۲۰۰۳ معادل ۷۴۷٬۳۰۰ نفر بوده، در حالیکه جمعیت حومه این شهر بسیار بیش از این بوده و جمعیت شهر با حومه ...

راهنمای سفر به آتن ، یونان راهنمای سفر به آتن ، یونان

آتن پایتخت یونان، و میزبان بزرگترین آثار معماری باستانی این کشور است. معمولا اغلب گردشگرانی که به یونان سفر می‌کنند، اولین مقصدشان این شهر خواهد بود. می شود این شهر را حداقل برای کسانی که عاشق فرهنگ و تاریخ هستند .

سیم ریپ کامبوج ،مقصد محبوب جهانگردی سیم ریپ کامبوج ،مقصد محبوب جهانگردی

سیم ریپ (خمر: ក្រុងសៀមរាប؛ تلفظ می‌شود [siəm riəp]) مرکز استان سیه‌م رئاپ در شمال غرب کامبوج است، و دروازه منطقه آنگکور است.معماری سیه‌م رئاپ در بخش قدیمی فرانسوی و پیرامون بازار قدیمی، استعماری و سبک چینی است.

راهنمای سفر به سیم ریپ؛ کامبوج راهنمای سفر به سیم ریپ؛ کامبوج

سیم ریپ شهری در کامبوج است که دروازه‌ی منطقه‌ی آنگکور به شمار می‌رود. شهر ذکر شده در سمت شمال شرقی دریاچه‌ی زیبای تانل قرار دارد. این منطقه، شهری کوچک و روستایی باقی مانده و سبک معماری چینی و استعماری فرانسوی در آن به چشم می‌خورد.

برای یکبار هم شده به کامبوج سفر کنید برای یکبار هم شده به کامبوج سفر کنید

پادشاهی کامبوج (به زبان خِمِر: ព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា، تلفظ: کامپوچیا) کشوری است در جنوب شرقی آسیا و پایتخت آن پنوم پن است.جمعیت این کشور ۱۴٫۸ میلیون نفر و زبان رسمی آن خِمِر است که خط ویژه خود را دارد.

راهنمای سفر به کامبوج راهنمای سفر به کامبوج

کامبوج کشور نسبتا کوچکی در جنوب‌شرقی آسیا است. کامبوج یک بهشت بی عیب و نقص نیست، حتی می‌توان گفت حکومت فاسد و دیکتاتوری دارد و دستاورد خاصی به دنیا تقدیم نکرده است. به علت فساد اداری، این کشور از لحاظ اقتصادی به توسعه‌ی چندانی نرسیده و اغلب بخش‌های این سرزمین توسط دولت به سر...

قبرس بهشت گمشده مدیترانه قبرس بهشت گمشده مدیترانه

جمهوری قِبرِس کشوری جزیره‌ای است، در شرق دریای مدیترانه که پایتخت آن نیکوزیا است. این کشور به دو بخش قبرس شمالی (بخش ترک‌نشین) و بخش یونانی‌نشین تقسیم می‌شود که در آن هردو زبان یونانی و زبان ترکی رسمی هستند.

راهنمای سفر به قبرس راهنمای سفر به قبرس

قبرس، جزیره‌ای در دریای مدیترانه است که در جنوب ترکیه قرار دارد. این جزیره بعد از ساردنی و سیسیل، سومین جزیره‌ی بزرگ در دریای مدیترانه است. قبرس از نظر جغرافیایی در آسیا قرار دارد اما از نظر سیاسی یک کشور اروپایی محسوب می‌شود و یکی از اعضای اتحادیه‌ی اروپا است.